Pisanie prac magisterskich

Cechy pożądane przez pracodawców w Warszawie

Pisanie prac magisterskich to dla wielu studentów twardy orzech do zgryzienia. Z drugiej strony Warszawa jest miejscem, gdzie można znaleźć bardzo dużo ciekawych ofert pracy. Wielu ekspertów wskazuje na, to, że obecnie formalne wykształcenie traci na znaczeniu. Coraz bardziej patrzy się nie na dyplomy danych kandydatów, tylko na cechy ich osobowości. W poniższym artykule przybliżymy, przykładowe cechy, jakie są pożądane przez pracodawców.

Od pracownika wymaga się obecnie samodzielności. Wielu pracodawców chce oszczędzić pieniądze na szkoleniu nowego pracownika. Widać to po  treściach ogłoszeń o pracę, gdzie bardzo często napisane jest, że “wymagane jest 5 lat doświadczenia na identycznym stanowisku”.

Kolejną pożądaną u pracownika cechą jest dobra organizacja pracy. Najlepiej ją wykazać poprzez sukcesy w poprzednich miejscach pracy.  Na rozmowie kwalifikacyjnej warto przytaczać sytuacje, w których ta organizacja pracy została wykorzystana.

Następna rzecz, która jest dla pracodawcy bardzo ważna to komunikatywność.  Sukces, który jest osiągany w grupie, jest często wyżej ceniony aniżeli sukces osiągany indywidualnie. Obecnie wielu dzieł nie da się wykonać na wysokim poziomie samodzielnie. Przykładem są tutaj, chociażby gry komputerowe.

Pracodawcom zależy, aby kandydat szybko wdrażał się do pracy. Tę cechę również warto przedstawić poprzez konkretne doświadczenia ze swojego przeszłego życia zawodowego.

Nieraz pracodawcy bardzo podkreślają, że cenią  sobie u pracowników kreatywność. Jest to cecha, której wymaga się np. od grafików, programistów, czy też twórców stron internetowych. Tę cechę najlepiej przedstawić za pomocą wykonanych w przeszłości projektów. Im wyższa będzie ich jakość, tym lepiej.

Wielu pracodawców argumentuje również, że bardzo ważna jest dla nich np. skrupulatność, czy też punktualność. Oczywiście cech idealnego kandydata jest zapewne jeszcze więcej.

Pisanie prac magisterskich, a Warszawa i jej rynek pracy. Ogólne refleksje.

Pisanie prac magisterskich stanowi dla studentów jedynie wstęp do kariery. Warszawa to wspaniałe miasto z bogatymi perspektywami. Nie można zapominać, że obecnie najważniejszą rzeczą, na którą patrzą pracodawcy to praktyczne doświadczenie kandydata oraz jego potencjał. Jeśli nie ma się odpowiedniego doświadczenia, wówczas należy położyć szczególny akcent na podkreślenie swojego potencjału.

Dodaj komentarz