Pisanie prac licencjackich

Warszawa i jej rynek pracy

Pisanie prac licencjackich i magisterskich  nie jest z pewnością rzeczą łatwą. Pisząc tego typu prace, warto mieć obraz rynku pracy. Cena, jaką płacimy za tego typu prace to przecież olbrzymie pokłady stresu i przeznaczonego czasu.  Warszawa ma z pewnością bardzo atrakcyjny rynek pracy. Przybliżymy w poniższym artykule jego specyfikę. Warto wiedzieć, czy kierunek, który studiujemy, daje nam ciekawe perspektywy na warszawskim rynku pracy.

Podobnie, jak w całej Polsce, widoczny jest w Warszawie olbrzymi popyt na profesjonalnych sprzedawców. Obecnie widać olbrzymie ilości ogłoszeń o pracę dla tej właśnie grupy zawodowej.  Z drugiej strony w sprzedaży istnieje również duża rotacja pracowników, która jest nie do pomyślenia  np. w branży informatycznej.

Kolejną grupą pracowników, na którą jest olbrzymi popyt to informatycy.  Z racji tego, że informatycy posiadają różne specjalizacje, ciężko jest często znaleźć odpowiednią osobę.  Szczególny problem jest z programistami. Szacuje się, że deficyt programistów wynosi w Polsce ok. 100 000 osób. Programiści są bardzo różni. Z reguły specjalizują się oni w konkretnych językach programowania. Na rynku pracy możemy więc znaleźć ogłoszenia dla  programistów Java, programistów C++., programistów PHP itd.

Na trzecim miejscu są wyspecjalizowani pracownicy fizyczni. Konkretnie chodzi tu o kierowców tirów, murarzy, spawaczy, blacharzy itd. Popyt można również zaobserwować na rozmaitych pracowników magazynowych. Obecnie w Warszawie widać bardzo małą ilość ofert pracy dla dziennikarzy, ekonomistów, pedagogów, fotografów oraz prawników.

Pisanie prac licencjackich, a warszawski rynek pracy. Refleksje.

Pisanie prac licencjackich oraz magisterskich to z pewnością wielkie wyzwanie. Należy pamiętać, że ukończenie studiów nie gwarantuje obecnie znalezienia dobrze płatnej pracy. Ale to nic straconego! Obecnie bardzo szybko można się przekwalifikować, ponieważ odpowiednią wiedzę można znaleźć obecnie w internecie. Łatwo obecnie uczyć się informatyki w zaciszu własnego domu. Wystarczy jedynie ebook oraz komputer. Podobnie jest z nauką ekonomii, czy też zarządzania. Internet zrewolucjonizował obecnie handel i całą gospodarkę. W przyszłości pewnie zrewolucjonizuje on również transport oraz inne dziedziny.

Dodaj komentarz